AGH KRAKÓW

Opis forum


#1 2011-02-23 15:17:09

Andrzej Radwan

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 5
Punktów :   

Mapa złozowa pokładu

Witam,

Mam pytanie, w szczególności do grupy 2.

Ćwiczenia na których tłumaczył nam gościu jak wykonać ten projekt mieliśmy nie Witoldem Kowolem.
Natomiast Witold Kowol wysłał nam wytyczne co do tego projektu.

Teraz trochę się pogubiłem. Bo w wytycznych wysłanych przez Kowola nie ma zawartych wszystkich informacji.
np. : Czy otwory wiertnicze mamy sobie sami wyznaczyć, czy mają one być te które wyznaczył nam gościu na zastępstwie?

Jeżeli ktoś wie jak to zrobić to proszę o jakieś rady.

Z góry dzieki.

Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2011-02-23 16:13:23

Jonasz Nienajadło

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Mapa złozowa pokładu

jak omawialiście ten projekt powinniscie dostac kartkeA3 z wyznaczonymi trzema punktami w których wykonano otwory kartka ta powinna byc podpisana przez tego goscia wiec wychodzi na to ze trzeba sie na tym wzorowac.

Offline

 

#3 2011-02-23 17:54:55

Andrzej Radwan

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: Mapa złozowa pokładu

Mam ta kartkę.

A co do obliczeń to na wytycznych od Kowola są trochę inne oznaczenia.

Np H1, H2, H3   Co oznacza?   Głębokość otworu wiertniczego?  Znowu na ćwiczeniach ten gościu w zastępstwie stosował troche inne oznaczenia:  Hs1 - długość otworu wiertniczego, Kp1 - określanie rzędnych wysokościowych otworów,   itp.  i dopiero do metody bauma obliczało sie delta Ks1-2 - i ta wartość po przeskalowaniu używało sie w tej metodzie.   
Natomiast w wytycznych od Kowola jest H1-2.    I teraz nie wiem jak to policzyć i co jest tym H.

Offline

 

#4 2011-02-23 18:28:57

Jonasz Nienajadło

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 6
Punktów :   

Re: Mapa złozowa pokładu

my mamy H jako głebokości poszczególnych otworów o zadnych deltach nam nic nie wspominano poprostu jezeli tak wam podano to musisz postepowac analogicznie czyli tak jak wam podawano zamienic na sybole uzywane przez kowola H1-2 ja to tak zrozumiałem ze to jest H1 odjąć H2 ale nie jestem pewny na 100%%

Offline

 

#5 2011-02-23 19:56:43

Andrzej Radwan

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 5
Punktów :   

Re: Mapa złozowa pokładu

Próbuje to robić tylko w metodzie baumana  przy końcu konstrukcji między rozciągłością a upadem ma być kąt prosty.
Niestety w moim przypadku jest to nie możliwe. Po prostu jak połączę punkt  Cprim z otworem nr 2 to kąt prosty pomiędzy otworem nr 1 a punktem D jest nie mozliwy.  W metodzie ctg znowu linia upadu przechodzi mi za linię łączącą  otwór 1 z 3.   Dopiero w metodzie tg wychodzi podobnie jak w instrukcji, chodź upad jest bardzo blisko lini łączącej punkt 1 z 3.

Miał ktoś podobny problem? Bo nie wiem co robię źle..

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aplikancinotarialni.pun.pl www.southparkuni36.pun.pl www.zgromadzenie.pun.pl www.gks-klan.pun.pl www.dods.pun.pl